Ako spoznať zarastajúci necht

Zdieľať
zarastený necht
Ako spoznať zarastajúci necht Foto: www.gettyimages.com

Zarastený necht môže narobiť veľa nepríjemností a problémov. Napriek tomu, že nejde o nijak výrazný zdravotný problém, iste ho každý z nás podstupuje len veľmi nerád. V nasledujúcom článku si rozoberieme ako spoznať zarastajúci necht včas a čo najskôr odstrániť potenciálne nepríjemnosti.

Opuchnutá, červená koža na strane nechtu

Či už sa jedná o necht na ruke alebo nohe, jedným z najčastejších príznakov je začervenanie a opuch kože na strane nechtu. Oba prejavy sa samozrejme objavujú iba na strane, kde necht zarastá, takže je možné problém ľahko odlíšiť od iných potenciálne zameniteľných.

Bolesť a citlivosť v postihnutom mieste

Ďalším prejavom, ktorý je bohužiaľ veľmi nepríjemný, ale aj veľmi častý je intenzívna bolesť prejavujúca sa v mieste zarastania. Obvykle je bolesť pomerne stála a bodavá a môže dokonca ovplyvniť aj vašu chôdzu. Často sa tiež zintenzívňuje pri nosení obuvi, ktorá na miesto vytvára tlak, čím dochádza k ďalšiemu zhoršovaniu problému.

bolestivý prst na nohe
Ako spoznať zarastajúci necht Foto: www.gettyimages.com

Prítomnosť krvi alebo hnisu na nechte

Pokiaľ je zarastanie v pokročilej fáze, môže dôjsť k takému podráždeniu daného miesta, že z neho začne vytekať krv alebo pri zapálení dokonca aj hnis. V tomto prípade je vhodné vyhľadať odbornú pomoc a problém začať čo najrýchlejšie riešiť.

Porovnanie so zdravým nechtom

Pokiaľ si nie ste istí, či sa jedná skutočne o zarastený necht, môžete problém pomerne spoľahlivo identifikovať aj prostredníctvom porovnania postihnutého prsta s prstom na druhej nohe. Pokiaľ je podstatne väčší, začervenanejší alebo vykazuje viac znakov z vyššie spomenutých, môže to pre vás byť výrazným identifikačným znamením.

Zdroj: extrafit.cz, Footanklecenters.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané