4 obyčajné nápoje, ktoré predĺžia život až o desať rokov. Čínski majstri vedia, ktoré to sú

Zdieľať
žena s nápojom v ruke
4 obyčajné nápoje, ktoré predĺžia život až o desať rokov. Čínski majstri vedia, ktoré to sú Foto: www.gettyimages.com

Kľúč k nesmrteľnosti hľadali už naši predkovia. Všímali si to, čo za zázraky majú okolo seba v prírode. Podľa čínskych majstrov je možné predĺžiť si život až o desiatky rokov pravidelným pitím až 4 nápojov! Ktoré sú to?

Dlhovekosť môžeme mať vo svojich rukách. Aspoň to tvrdia čínski majstri, ktorí našli hneď 4 typy nápojov, ktorých pravidelnou konzumáciou je možné si predĺžiť život hneď o niekoľko rokov. Kľúčom k tomu nie je konzumácia zázračných tabliet alebo nejakej nadpozemskej many. Riešenie je oveľa jednoduchšie.

Voda ako základ života

Najjednoduchšie riešenie býva často to najlepšie. Asi nikoho neprekvapí, že voda je životodarná tekutina a bez nej by sme neexistovali. Práve ona je jedným z kľúčov, ako si užiť dlhý a zdravý život. Ako ju piť a koľko? Na to sa pozrite vo videu:

Bez vody aj zdravý človek nevydrží viac ako tri dni. Voda je súčasťou všetkých našich buniek, bez nej by sme neboli. Pitie dostatočného množstva čistej vody je tak jedným z faktorov, ktoré najviac rozhodujú o zdraví organizmu.

Šálka dobrej kávy

Káva je životabudič. Dodá energiu, keď chýba, a naštartuje organizmus na výkon. Vybičuje ho k činnosti, pokiaľ je unavený. To ale nie je všetko. Káva je oveľa viac ako nenahraditeľná ranná rutina. Horký nápoj je plný zdravia.

Obsahuje množstvo antioxidantov, vitamínov a minerálov. Antioxidanty sú tými hlavnými látkami, ktoré z kávy robia elixír dlhovekosti. Cieli proti voľným radikálom, čím dokážu oddialiť prirodzené starnutie. Pravidelné pitie kávy v miernom množstve navyše znižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu, kardiovaskulárnych chorôb a vzniku Parkinsonovej choroby. Najvhodnejšie je pitie espresa.

čaj a káva
4 obyčajné nápoje, ktoré predĺžia život až o desať rokov. Čínski majstri vedia, ktoré to sú Foto: www.gettyimages.com

Čajový večierok

Medzi blahodárne nápoje ovplyvňujúce naše zdravie a viac dožitých rokov patrí aj čaj. Konkrétne čierny a zelený. Aj u nich sú účinnými látkami antioxidanty a kofeín. Zelený čaj chráni pred rozvojom niektorých druhov rakoviny, srdcových ochorení, mŕtvice aj cukrovky 2. typu. Kvalitný čierny čaj dokáže to isté, navyše má veľmi pozitívne účinky na zažívanie.

Vo víne je život

Alkoholické nápoje by sa konzumovať nemali, a ak áno, tak s veľkou mierou opatrnosti. Na druhej strane početné vedecké štúdie preukázali, že malý pohár vína na ľahkú a vyváženú večeru niekoľkonásobne vstrebáva antioxidanty a zníži hladinu stresového hormónu kortizolu.

Zdroj: ireceptar.cz, www.denik.cz, iprima.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané